ANO ve Žďáře nad Sázavou

Jak volit (ANO) v komunálních volbách

Přestože většina voličů již přesně ví, jakým způsobem v komunálních volbách vyplnit hlasovací lístek, aby byl jeho hlas platný a nepropadl (podrobné poučení se ostatně distribuuje společně s hlasovacími lístky všem voličům), chtěli bychom Vás jednoduchou formou upozornit na nejdůležitější a nejčastější chyby, kterých se voliči při vyplňování hlasovacího lístku dopouštějí.

Nejjednodušší je, pokud chcete vyjádřit podporu jedné celé kandidátce. V takovém případě uděláte pouze jeden jediný křížek,  a to právě u Vámi zvolené strany či hnutí.

Pokud tedy chcete vyjádřit podporu kandidátce politického hnutí ANO, najděte na hlasovacím lístku kandidátku ANO a udělejte u ní jeden křížek.

Pokud chcete vybrat více kandidátů, kterým věříte a to napříč politickým spektrem, můžete udělat křížky u jednotlivých kandidátů, nebo u jedné kandidátky a dále křížkovat jednotlivé kandidáty z různých kandidátek. Můžete dát maximálně tolik preferenčních hlasů, kolik se volí zástupců do Vašeho zastupitelstva. Ve Žďáře nad Sázavou je to např. 27 hlasů. Počty jsou v každé obci jiné.

Pokud chcete podpořit kandidátku ANO, ale současně i některé kandidáty z jiných kandidátek, udělejte křížek u kandidátky ANO a dále křížky u Vámi preferovaných kandidátů z ostatních kandidátek.

Pokud preferujete jinou kandidátku nebo chcete volit napříč politickým spektrem, budeme rádi i za volbu jednotlivých kandidátů ANO, kterým věříte.

 

Ve kterých případech bude Váš hlas např. neplatný?

- neuděláte žádný křížek

- místo křížku budete kroužkovat – nekroužkujete, křížkujte

- uděláte křížek u více než jedné kandidátky

- uděláte křížek u více kandidátů než je počet volených do zastupitelstva

- hlasovací lístek nevložíte do obálky

- hlasovací lístek podepíšete, přetrhnete nebo jinak znehodnotíte

 

Pokud by Vás zajímaly další podrobnosti o tom, jak správně volit, odkazujeme na poučení, které bude přiloženo u hlasovacích lístků  distribuovaných před volbami.

 

Tak přejeme správnou ruku při Vaší volbě.

Tým ANO 2011 ve Žďáře